Silná menstruace - menu
Silná menstruace - existuje pomoc při silné menstruaci?Úvod

Co se děje během menstruace

Silné krvácení

Jak zmírnit silnou menstruaci

Antikoncepce

Bolestivá menstruace versus bolesti
v zádech


Silné menstruační krvácení

Místo názvu silná menstruace najdete v odbornách publikacích slovo menoragie nebo hypermenorea. Na první pohled je to trochu matoucí a tak zde uvádíme rozdíl mezi těmito termíny:
Hypermenorea je menstruace provázená silným krvácením.
Menoragie je velmi silné krvácení při menstruaci při zachování menstruačního rytmu.

Při menstruaci dochází k tomu, že se část nevyužité děložní sliznice odloučí a je odplavena z těla ven. Menstruační krev tedy není krev v pravém slova smyslu, jedná se o část endometria (děložní sliznice) a krevní produkty. Menstruační cyklus, při němž odchází větší kusy děložní sliznice, může víst až k chudokrevnosti. Projevuje se únavou, ztrátou elánu a to pak samozřejmě sníženou kvalitou života.

Možné příčiny silné menstruace:

Dříve se těžká menoragie řešila operačním odstraněním dělohy. To je samozřejmě konečné řešení aktivního období ženství a dnes už se většinou nepoužívá. Běžné je předepisování hormonální antikoncepce. Bohužel užívání hormonů má ale řadu negativních vedlejších účinků. Existuje řada přírodních a přirozených způsobů řešení menstruační bolestí a silného menstruačního krvácení. Přečtěte si článek Existuje pomoc při silné menstruaci?

Nezapomeňte, že bolestivá menstruace je projevem hormonální nerovnováhy a nemoci. V poslední době se tento problém řeší hned od počátku hormonální léčbou, a to se týká také čím dál tím více mladších dívek. Tato terapie však skutečnou příčinu onemocnění neřeší, ale problém pouze oddálí a zakryje.

Copyright © 2015 SilnaMenstruace.cz - informace o menstruaci, která je příliš silná a o tom, jaká pomoc při silné menstruaci existuje.