Silná menstruace - menu
Silná menstruace - existuje pomoc při silné menstruaci?Úvod

Co se děje během menstruace

Silné krvácení

Jak zmírnit silnou menstruaci

Antikoncepce

Bolestivá menstruace versus bolesti
v zádechSouvislost s bolestmi zad?

Jednou z příčin bolestivé menstruace může být zranění páteře. Nemusí se jednat o zranění utrpěné během autonehody ani pádu na lyžích, může jít o na první pohled zcela neškodné uklouznutí na ledu.

Drobné zranění páteře, o kterém žena nemusí vůbec vědět, je nejméně známou příčinou bolestivé menstruace. Bolí vás při menstruaci záda, břicho, hlava, je vám na zvracení, v horším případě se 1–2 dny svíjíte v křečích?

Bolesti při silné menstruaci Fyzioterapeutka Dagmar Mostecká ( www.bebalanced.cz) k tomuto tématu říká:

„Tyto potíže při menstruaci jsou známkou toho, že je něco špatně v oblasti vaší pánve, beder, páteře, i když normálně žádnými potížemi netrpíte. Funkce vnitřních orgánů a pohybového aparátu je úzce propojené. Ve chvíli, kdy se děloha masivně prokrvuje, zbytní a začíná krvácet, tyto změny uvnitř jakoby dekompenzují problém na povrchu a bolest se ozve. Pokud se cíleně zapracuje na problému pohybovém, potíže při menstruaci zpravidla zcela nebo převážně vymizí. Výsledky jsou v těchto případech až překvapivě rychlé.
Bolesti často vymizí nebo se zmírní s užíváním hormonální antikoncepce. Neberme to ovšem jako nějaký léčivý vliv antikoncepce. Menstruace při užívání antikoncepce má jen málo společného s menstruací přirozenou. Je to z hormonálního hlediska naprosto jiný jev. V pánvi nevznikají takové změny, proto se ani nezačnou manifestovat potíže pohybového aparátu.“

Domika Špačková ( www.dominika.cz) zabývající se menstruací i potížemi s ní souvisejících:

„Nejzajímavějším a nejčastějším důvodem bolestivé menstruace, se kterým se setkávám v praxi, je zranění páteře. Po zásahu zkušeného fyzioterapeuta velká žen pocítí úlevu od bolesti a mnohé z nich přestane bolestivá menstruace trápit úplně.
Malá zranění páteře si často vůbec neuvědomujeme, přesto mohou mít velký vliv na naše zdraví. Díky náhlému a nečekanému nárazu se mohl některý z obratlů malinko posunout a dostat na nesprávné místo. Tím pak mohl způsobit, že jsou přiškrcené nervy vedoucí k děloze. Takto špatně inervovaná děloha pak při menstruaci způsobuje velké bolesti.
Z mojí zkušenosti jednoznačně vyplývá, že bolestivá menstruace zmizí úplně u 30 procent žen po zásahu právě zkušeného fyzioterapeuta. A u dalších 30 procent žen je bolest výrazně menší a nezasahuje tolik do běžného života. Do této skupiny také spadají ženy, které za pomocí jak fyzioterapie a psychoterapie přestane bolestivá menstruace trápit. Velká škoda však je, že gynekologové vás na tento fakt neupozorní. Zkušenosti z praxe s tím mají neurologové, maséři a fyzioterapeuti.“

Léčba neplodnosti

Drobné zranění páteře může být také důvodem neplodnosti. Než tedy začnete obcházet všechny možné doktory, radíme zajít ke zkušenému fyzioterapeutovi, který umí pracovat s páteří. Jedna návštěva vás nebude stát více než pětset korun a určitě tím nic nepokazíte.
Ludmila Mojžíšová (1932–1992), která pracovala jako rehabilitační sestra na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, vymyslela metodu, která pomohla nejedné ženě zbavit se nejen bolestivé menstruace, ale především otěhotnět.

„Mezi vnitřními orgány a pohybovým aparátem je oboustranný vztah. Takže když je "něco špatně" v postavení pánve, bederní páteře, funkci pánevního dna a svalů břicha, orgány pánve pak nejsou dobře prokrvené, mohou se omezit přirozené peristaltické pohyby vejcovodů apod. A to může vést k právě zmíněné funkční sterilitě."

Více informací najdete například zde: Metoda Mojžíšové

Copyright © 2015 SilnaMenstruace.cz - informace o menstruaci, která je příliš silná a o tom, jaká pomoc při silné menstruaci existuje.